YÜKSEKTEN DÜŞMEYİ ÖNLEME SİSTEMLERİ

Dünyada ve ülkemizde; yüksekte çalışma esnasında meydana gelen iş kazaları, motorlu taşıtlardan sonra ilk sırayı almaktadır. Yaşanan üzücü kazalar iş gücü ve iş günü kayıplarına, telafisi olmayan psikolojik ve sosyal kayıplara
neden olmaktadır.
Bu çalışmanın amacı; böylesine önemli bir konuda üzücü kayıpların en aza indirilmesi veya oluşmaması için, tecrübe ve bilgimi, siz değerli uzmanlarımıza ve meslektaşlarımıza aktarmak, bu konuda işçi ve işverenlerin bilinçlendirilmesinde ilk adımın atılmasına katkıda bulunmak, yüksekte çalışma ve güvenlik konusunda ülkemizde ki mevcut doküman ve bilgi boşluğunu tamamlamaktır.
Bu çalışmada, Yüksekten Düşme Durdurma Sistemlerinin başlangıç seviyesinde öğrenilmesi amaçlanmıştır. İşlenen başlıklarla, konunun önemini kavratma ve alınacak eğitimlerle, Yüksekten Düşme Durdurma Sistemlerini kullanma, kontrol etme, sağlıklı bir iş gününden sonra gönül rahatlığı ile evinize dönmenizi sağlayacak davranışları kazanılmasını sağlanmaktır.
Niba File olarak Yapı işleri, inşaat yada yüksekte çalışmayı gerektirecek durumlarda oluşabilecek düşme yada tamamlanmış yapılarda insanların hareketleri esnasında yüksekten düşmesi gibi oluşabilecek kazalar söz konusu ise bizi arayın.

About the Author: nibafile

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir